
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 120 pF |
| Voltage Rating (DC) | 615 V |
| Tolerance | 10 % |
| Width | 12 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 460 V |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide |
| Height | 15 mm |
| Depth | 7.7 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Lead/Base Style | Radial |
| Current Rating | 25 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 615 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 1.24 kV |
| Varistor Voltage | 750 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 460 V |
| Max Surge Current | 3.5 kA |
| Energy | 70 J |
| ESD Protection | No |
| Clamping Current | 25 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 70 J |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Peak Surge Current | 3.5 kA |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16752
Ext.Price$0.16752
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16752 | $0.16752 |
| 10 | $0.14914 | $1.49140 |
| 50 | $0.13277 | $6.63850 |
| 100 | $0.11546 | $11.54600 |
| 500 | $0.10040 | $50.20000 |
| 1000 | $0.09605 | $96.05000 |
| 3000 | $0.09189 | $275.67000 |
| 5000 | $0.08791 | $439.55000 |
